Home » Nieuws » Oekraïne Magazine, nummer 2, zomer 2017

Oekraïne Magazine, nummer 2, zomer 2017

Het Oekraïne Magazine, jaargang 20, nr. 2, zomer 2017 is aangeleverd bij de drukker en planning : de 25ste van deze maand op weg naar de deelnemers van onze stichting !

Hieronder alvast een aantal van de hoofdonderwerpen :

  • In het zomernummer van Oekraïne Magazine is er als gebruikelijk aandacht voor de politieke situatie in Oekraïne, in het bijzonder de bijzondere stap van president Petro Porosjenko, half juli, om Micheil Saakasjvili het staatsburgerschap na 2,5 jaar al weer af te nemen.
  • De afschaffing van de visumplicht voor de Europese Unie op zondag 11 juni was een memorabel moment. De mitsen en maren van het reizen zonder visum worden op een rijtje gezet.
  • Ook wordt aandacht besteed aan het lesboek Oekraïense grammatica, voor het eerst vanuit het Nederlands. De Vlaamse slavist Niels Smeets werkte er twee jaar aan.
  • Monique Goessen sprak met Oekraïners die de oorlog in het oosten van hun land aan den lijve hebben ondervonden en zij schreef een verhaal over Children of Hope dat streeft naar vriendschappen over de hele wereld.

Verder in het zomernummer:

  • aandacht voor Nederlandse artsen die collega’s in Zjitomir helpen met hun vakkennis
  • het sterilisatieproject voor zwerfdieren van de stichting Ukraine Today.
  • Tenslotte wordt uit de doeken gedaan hoe kabinet en parlement worstelen met de landhervorming, het vrijgeven van de verkoop van landbouwgrond die moet leiden tot een verviervoudiging van de opbrengst en van Oekraïne weer de ‘graanschuur van Europa’ moet maken.

Wilt u ook deelnemer worden van onze Stichting Platform ?

Privé  personen betalen € 32,50 voor een kalenderjaar en verenigingen, stichtingen € 65,00 met voor de laatste: gratis vermelding in de website en de mogelijkheid kopij aan te leveren voor in het Oekraïne Magazine.

Meldt u dan aan via het inschrijving formulier op de website of stuur een berichtje met uw gegevens naar :

bob.wouda@platform-oekraine.nl

 

Check Also

Het Oekraïne Magazine, jaargang 21, nummer 1, voorjaar 2018.

In deze editie • в цьому виданні 4 | Hoe een zanger opduikt in de wondere ...